25 Eki 2023

İTÜ’de Deniz Endüstrisi İçin İleri Ölçme Teknolojisi Konferansı

İstanbul Teknik Üniversitesi ve Strathclyde Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen 7. Uluslararası Deniz Endüstrisi İçin İleri Ölçme Teknolojisi Konferansı 24-26 Ekim 2023 tarihleri arasında İTÜ SDKM’de alanın ilgililerini buluşturdu.

Haber: İTÜ Medya ve İletişim Ofisi

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi ile İskoçya merkezli Strathclyde Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen 7. Uluslararası Deniz Endüstrisi İçin İleri Ölçme Teknolojisi Konferansı (AMT’23), 24-26 Ekim 2023 tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde konunun uzmanlarını ağırladı.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Deniz’in açılış konuşmasının ardından, deniz ortamında kullanılan ölçüm teknikleri, gelişmiş model ve tam ölçekli test yöntemleri hakkında düzenlenen oturumlarda, güncel bilimsel gelişmeler katılımcılarla paylaşıldı. Konferansın ikinci gününde, uluslararası gemicilikte enerji tasarrufu sağlayan bir sistem tasarımı içeren GATERS Avrupa Birliği Projesi’nin sonuçlarının değerlendirildiği özel bir oturuma yer verildi. 

Üç gün süren etkinlik, bildiri sunan dünya akademisyenlerinin, rehber eşliğinde Türkiye’nin ilk büyük kavitasyon tüneli olan İTÜ-KAT’a, Ata Nutku Çekme Tankı’na ve İTÜ Hidrodinamik Test Tesisleri’ne gerçekleştirdikleri ziyaret ile sona erdi.

İTÜ Ayazağa Kampüsü

Rektörlük Binası Maslak-Sarıyer / İstanbul

İTÜ Ayazağa Kampüsü Telefon

0212 285 30 30 (40 Hat)

İTÜ Ayazağa Kampüsü Fax

0212 285 29 10

İTÜ